Programos aprašymas ir eiga

 


 

 

 

Jūs galite pasirinkti ar JAV darbą susirasite patys (prieš išvykdami iš Lietuvos), ar išsirinksite vieną iš mūsų siūlomų variantų internete ar darbų mugių metu. 
 

Programų variantai:

 

Darbai:

Prasidėjus vasaros turizmo sezonui, JAV kurortinėse vietovėse atsiranda daug darbo vietų atrakcionų parkuose, moteliuose, viešbučiuose, kavinėse, picerijose, ledų prekyboje, kazino ir t.t Pasibaigus 4 mėnesių programos laikotarpiui, studentas dar gali 30 dienų keliauti JAV.

Trukmė:

Iki 4 mėnesių vasaros sezono (gegužė – rugsėjis) metu ir papildomas mėnuo keliauti.

Atlyginimas:

Dažniausiai būna valandinis, ne mažesnis už nustatytą JAV minimumą (apie 5,25 USD/val.), vidutiškai 7-8 USD/val. ir kartais siekia iki 10 -12 USD/val. Kai kas susiranda darbą ir už dar didesnius atlyginimus, pavyzdžiui, Aliaskoje…:))))

Viršvalandžiai:

Kai kurios kompanijos leidžia dirbti viršvalandžius, t.y. daugiau nei 40 valandų per savaitę, ir už viršvalandžius moka pusantro karto didesniu tarifu*. Darbo vietose, kur darbuotojai gauna komisinius arbatpinigius (pvz., padavėjai), valandinis atlyginimas mažesnis, tačiau arbatpinigiai kompensuoja viską, - ir dar su kaupu.
* Pastaba. Pagal JAV įstatymus darbdaviai neprivalo mokėti didesnio atlyginimo už viršvalanadžius sezoniniams darbuotojams. Nepaisant to, daugelis moka!

Pragyvenimo išlaidos:

Maisto bei nakvynės išlaidas dalyvis paprastai apmoka iš savo atlyginimo. Nakvynę dažniausiai suteikia įdarbinanti firma, kartais firma tik padeda susirasti, o kartais nakvynės reikia ieškotis pačiam savarankiškai. Jei pasirinksite ZIP Travel siūlomą darbą, visas pragyvenimo sąlygas sužinosite dar būdami namuose. Nakvynės išlaidos, priklausomai nuo regiono, svyruoja nuo 25 iki 100 USD/savaitei.

 

“Work and Travel USA” programos eiga:

1. Interviu, kurio metu patikrinamos dalyvio anglų kalbos žinios bei tinkamumas programai. Rezultatai pateikiami tą pačią dieną.
 

2. Pasirašoma sutartis ir per 4 dienas sumokamas pradinis mokestis – tik 100Lt., bei pristatomi reikalingi dokumentai.

3. “Work and Travel USA 570” ir "Work and Travel USA 550" dalyviai iki kovo mėn. 31 dienos pristato darbo pasiūlymą su darbdavio ir savo parašais bei sumoka kitus programos mokesčius. Per 3 – 4 savaites mūsų partneriai Amerikoje patvirtina darbdavį. Jei jūsų darbdavys nėra patvirtinamas*, dalyvis gali: 1) prašyti darbdavio susisiekti su mūsų partneriais Amerikoje; 2) pristatyti naują darbo pasiūlymą; 3) pereiti į kitą programą; 4) nutraukti programą. Per 3 savaites nuo darbo pasiūlymo patvirtinimo atsiunčiama DS-2019 forma (reikalinga J-1 darbo vizai JAV gauti). Dalyvis susimoka avansą už aviabilietus.
*pasataba: Sponsoriai darbdavių dažniausiai neptavirtina dėl šių priežaščių: nepavyksta susisiekti; darbdavys yra įdarbinimo agentūra; darbdavys nepatvirtina, jog samdo dalyvį, arba nepatvirtina kurių nors kontrakto punktų.
“Work and Travel USA 850” dalyviams darbo pasiūlymas yra pateikiamas internetu ar darbų mugių metu. Konkretus darbo pasiūlymas patvirtinamas parašais, sumokėjus antrąją avansinę įmoką už programą. Pasirašius mūsų pateiktą darbo kontraktą, per 3 savaites iš Amerikos atsiunčiama DS-2019 forma. Abiejų tipų programų dalyviai turi sumokėti 35 JAV dol. litais SEVIS (Student Exchange Visitor Information System) mokesti.

Plačiau: http://www.ice.gov/sevis/i901/faq.htm  


4. "ZIP Travel" padeda dalyviui užsipildyti JAV vizai gauti reikalingus dokumentus, bet studentas pats eina į ambasadą. JAV ambasadai papildomai reikia sumokėti vienkartinį negrąžinamą vizos mokestį.


5. Gavęs vizą, dalyvis užpildo “Student Travel and Housing Information” bei atsiima aviabilietus.

Svarbi pastaba:

Dalyvaujantiems "Work & Travel USA 850" programose, privaloma skristi iki artimiausio darbo vietai oro uosto.

 

 

Norite sužinoti daugiau? Turite klausimų? Susisiekite su mumis:

My status