Studijos ir darbas Australijoje

Išgirdus žodį Australija, ko gero, daugeliui iškyla egzotiškos kengūrų ir koalų šalies vaizdinys. Taip, ten rasime ir kengūrų, ir koalų, ir žadą atimančių egzotinių kampelių, tačiau tuo pačiu ir dar daugybę puikių dalykų, svetingus vietinius gyventojus, su šypsena svetimšaliui tariančius „Hi mate“! Australija - tai didelių galimybių šalis kiekvienam: keliaujančiam, studijuojančiam ar dirbančiam. Tai nepaprastu gamtos grožiu ir įvairove turtinga šalis, kuri abejingais nepaliks nė vieno. Šioje šalyje viskas kitaip: vasara trunka nuo gruodžio iki vasario, žiema – nuo birželio iki rugpjūčio, gyvena itin reti gyvūnai, upės teka „pagal grafiką“. Tai bent kartą gyvenime pamatyti savo akimis privalo kiekvienas!
 
Studijos ir darbas Australijoje – tai programa, Lietuvos piliečiams suteikianti galimybę studijuoti ir dirbti saulėtojoje Australijoje. Studijos ir darbas Australijoje – tai ne tik galimybė įgyti naują specialybę ar pagilinti jau turimos žinias bei įgūdžius, bet ir tuo pačiu apkeliauti šį mažiausią pasaulio žemyną, o kartu ir pačią didžiausią salą pasaulyje bei užsidirbti.
 
Kaip ir Lietuvoje, aukštasis mokslas Australijoje vykdomas koledžuose bei universitetuose. Tačiau skirtingai nei Lietuvoje, studijos Australijoje pradedamos keletą kartų per metus. Tad kiekvienas suras jam labiausiai tinkančią datą pradėti mokslus. Norint gauti studento vizą, kuri suteiks ir galimybę dirbti laisvu nuo studijų metu puse etato, o atostogų metu ir pilnu etatu, studijos turi trukti ilgiau nei 3 mėnesius. Studijuoti galima nuo anglų kalbos iki pasirinktos specialybės, o ją galite rinktis iš išties plataus specialybių spektro. Populiariausios studijos Australijoje kasmet išlieka šios: turizmo, verslo, marketingo, sporto, grafinio dizaino, grožio industrijos, masažų kursai ir kitos. Populiariausi miestai – Sidnėjus, Melburnas, Brisbenas bei Gold Kostas.
 
Dauguma programos dalyvių renkasi studijas koledžuose, kadangi čia mokslas bent keletą kartų pigesnis nei universitetuose ir patekimo procesas į juos yra žymiai paprastesnis. Studijos koledžuose vyksta pakopomis: nuo Certificate I iki Advanced Diploma. Kuo ilgiau trunka studijos, tuo aukštesnės pakopos sertifikatas ar diplomas yra įgyjamas. Beje nėra privaloma rinktis studijų nuo žemiausio sertifikato. Jei anglų kalbos lygis labai geras, galima iškart rinktis ir aukščiausią sertifikatą ar sujungti keletą jų ir gauti vieną studento vizą ilgesniam laikotarpiui. Kadangi studijos Australijoje nėra pigios, tai suteikia studentams didesnę galimybę užsidirbti būsimoms studijoms, nes pertraukų tarp sertifikatų metu programos dalyviai turi teisę dirbti pilnu etatu arba tiesiog išnaudoti laiką kelionėms po šalį.  
 
Išsirinkus studijas kitas aktualus klausimas tampa darbas Australijoje programos metu. Džiugu tai, jog studento viza programos dalyvių neapriboja darbo pasirinkimo klausimu, o bedarbystės rodikliai Australijoje vis dar išlieka vieni žemiausių pasaulyje. Paprastai darbo ieškomasi jau nuvykus į Australiją, nes australai labai mėgsta „gyvus“ interviu. Darbo paieškos vidutiniškai užtrunka apie mėnesį laiko, tačiau dauguma studentų pirmąjį darbą susiranda per pirmąsias dvi savaites Australijoje. Viskas priklauso nuo įdėtų pastangų. Šiose šalyje viskas įmanoma! Studijų metu su studento viza leidžiama dirbti 20 val. per savaitę, o atostogų metu ar tarpe tarp dviejų sertifikatų - 40 val. per savaitę. Vidutinis darbo užmokestis Australijoje siekia iki 20 AUD per valandą.
 
Studijų ir darbo Australijoje programa – puiki alternatyva tiems, kas nori įsileisti naujų potyrių ir spalvų į savo kasdienę rutiną, praplėsti akiratį ir patobulėti!
 
Programos trukmė - 3-60 mėn.
 
Reikalavimai dalyviams:
  • Anglų kalbos žinios (bent minimalios)
  • Amžius: 18 - 40 metų
  • Vidurinės mokyklos brandos atestatas

Kursai bei studijos

Šios programos dėka galėsite mokytis ir dirbti pasirinktame mieste Australijoje. Kursus galėsite rinktis pačius įvairiausius skirtingose mokyklose: anglų kalbos, informacinių technologijų, vadybos srityse ar net tapti karate ar banglenčių sporto treneriais. Jei rinkstės ne anglų kalbos kursus, anglų lygis turi būti bent vidutinis (Upper-intermediate). Jei kalbate prasčiau, būtina prieš šiuos kursus studijuoti anglų kalbą bent 4 sav. ir daugiau.
 
Darbas
 
Sidnėjuje vienas mažiausių bedarbių procentas visame pasaulyje. Daugiausiai darbo vietų viešbučiuose, kavinėse, greito maisto restoranuose, picerijose, valymo paslaugas teikiančiose įmonėse. Dalyviams išduota studento viza suteikia galimybę legaliai dirbti iki 20 valandų per savaitę mokslų laikotarpiu, o švenčių dienomis bei atostogų metu, ir 40 valandų per savaitę. Dalyviai, nuvykę į Australiją, susirado darbus šiuose viešbučiuose: Four Seasons, Hyett Park, Tiffany, Grace, Intercontinental, Corus, Shangrila, Radisson, Rydges, Crown Plaza.
 
"Study and Work Australia" programos eiga
  • Registracija ir interviu, kurio metu patikrinamos anglų kalbos žinios
  • Pagalba renkantis kursus
  • Pasirašoma sutartis ir sumokama už kursų registraciją bei pradinį kursų mokestį
  • "ZIP Travel” padeda ruošti vizai reikalingus dokumentus, dalyvis sumoka vienkartinį negrąžinamą mokestį Australijos ambasadai
  • Suruošti dokumentai siunčiami į Australijos ambasadą
  • Gavus vizą perkami lėktuvo bilietai ir ruošiamasi kelionei 
Nori sužinoti daugiau? Rašyk el.paštu: programs@ZipTravel.lt arba užsuk į "ZIP Travel" biurą KAUNE (Kęstučio g. 57-1).


Galerija
Turite klausimų? Susisiekite su mumis!


Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Geriausi kelionių pasiūlymai el. paštu